Dini Değerler Seti (8-12 Yaş)
Dini Değerler Seti (8-12 Yaş)
Dini Değerler Seti (8-12 Yaş)
Dini Değerler Seti (8-12 Yaş)
Dini Değerler Seti (8-12 Yaş)

Dini Değerler Seti (8-12 Yaş)

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺325,00
İndirimli : ₺279,90

  • Yazarı: Yılmaz Yenidinç-Salih Suruç
  • Sayfa Sayısı:
  • Çocuk İlmihali: 190
  • Kalbimin Efendisi: 160
  • Adab-ı Muhaşeret: 64

ÇOCUK İLMİHALİ (Yılmaz Yenidinç)

Küçük kalpleri cennet kadar güzel olan çocuklar, İlmihal bir yönüyle "Hayat Bilgisi" anlamına gelir. Yani hayatımızda yararlı ve zararlı olan tüm bilgiler demektir.

Sizler bu kitapla Allah’ın diniyle hayatınızı bilgi dolu yapacaksınız. İmanı, İslam’ı, ibadetleri, sorumluluk kavramını, ahlakı ve görgü kurallarını severek öğreneceksiniz.
En yüce ahlakın sahibi Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) örnek kişiliğini kavrayacaksınız. Ayetler, hadisler, öyküler, şiirler ve etkinliklerle güzel dinimiz İslamiyet’i hayatınıza hayat yapacaksınız.
Sevgili çocuklar  "OKUMAK" Rabbimizin ilk emridir. Haydi öyleyse cennet yolcusu olmak için "Bismillah" diyerek kitabımızı okumaya ve yüce dinimiz İslam’ı öğrenmeye başlayalım.

 

KALBİMİN EFENDİSİ (Salih Suruç)

İnsanı insana köle olmaktan kurtaran ve bütün insanlığı kucaklayan İslam dinini daha iyi anlamak için Peygamberimizi (sav) daha yakından tanımaya ihtiyacımız var… Kalbimin Efendisi, bütünlüğü ve akıcı anlatımıyla; Peygamberimizi(sav) yeryüzündeki bütün insanlardan farklı kılan edep ve ahlak üstünlüğüyle tanımamıza yardımcı oluyor…Peygamberimizi (sav) daha yakından tanımak ve O'nun (sav) rehberliğinde bir hayat sürdürmek isteyenlere...

 

ADAB-I MUHAŞERET (Yılmaz Yenidinç)

Sevgili çocuklar, Bu öykü kitabı size, güzel bir ahlâk, karakter ve değerler eğitimi sunuyor. “Nerede, nasıl davranmalıyım?” sorusunun cevabını veriyor. Çünkü Sevgili Peygamberimiz,

“Sizin en hayırlınız, ahlâken en iyi olanınızdır.” buyuruyorlar. Bu kitap akıcı ve şiirsi anlatımıyla, sıkılmadan bir çırpıda, severek okuyacağınız güzel bir hikâye. Haydi öyle ise nezaket kurallarını öğreten, ölçülü ve nazik davranışları açıklayan ve eğlenceli etkinlikleriyle de size “en iyi bir dost” olmak isteyen bu kitabı hemen okuyalım.

Böylece bu “Cennet vatanı” çok seven, erdemli, görgülü ve ahlaklı bir çocuk olalım…

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR